Snapchat streak ne demek ? Streak nasıl yapılır ?

Snapchat streak ne demek ? Streak nasıl yapılır ?

13 Şubat 2021 0 Yazar: hemenbilgi

Snapchat streak ne demek ?

Snapchat  streak ne demek ? Streak nasıl yapılır? Snapchat uygulamasını sürekli kullanıp her gün bir fotoğraf paylaşamadan duramayanlar bazen arkadaşlarının adlarının yanında ateş işareti yani ateş emojisi görürler. Bunun nedenini çoğu bilmez ve araştırmak isterler. Aslında çok havalı gibi görülen bu işaret olumsuzluk anlamına da gelir. Bu işaretin anlamı snapchatstreak’tir. Arkadaşınızla konuşmadığınız yani sohbet etmediğinizi belirten snapchatstreak işaretini olumsuz olarak göremeyenler de var. Hatta bu işarete sahip olmak için birçok şeyi deneyenler de tanıyoruz. Bu havalı işaret sahip olmanız için aslında yapmanız gereken birkaç ipucu var.

Snapchatstreak nasıl yapılır?

streak ne demek

streak ne demek

 • Öncelikle arkadaşınızla birkaç gün konuşmamalısınız.
 • Arkadaşınızla birbirinize bir snap atmanız gerekli. (24 saat içerisinde)
 • Video gönderisi yapmamalısın( sohbet anlamında)

Attığınız snaplar gruba değil direk birbirinize gönderilmiş olmalıdır. Böylelikle diğer gün ateş emojisine yani snapchatstreak sahibi olup sizin adınızın yanında çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çok önemli ipucu olan ise snap gönderimi yaparken sohbet etmemeniz gerekiyor. Eğer sohbet ortamı kurup konuşmaya dalarsanız ateş emojisi sizin için hayal olabilir.

Snapchat streak ne zaman biter?

Arkadaşınızın adının yanında kum saati görürseniz çok yakında streak özelliği bitecek demektir. Ve bunu uzatmak da çok kolay! Yapmanız gereken tek şey yine sohbet etmeden birbirinize snap atın. İşte bu kadar dilerseniz günlerce snapchatstreak yapıp rekor bile kırabilirsiniz. Arkadaşınız ile yapacağınız birkaç deli dolu hatıradan biri olabilir. Snapchatstreak kayboldu ve çok fazla güne mi sahiptin? Hiç üzülme birkaç yöntem ile snapchat geri gelebiliyor.

Bu yazıya da bakar mısınız ?  San Sebastian Cheesecake Tarifi

Snapchat streak geri getirme için ipuçları

Aylarca hatta yıllarca snapchatstreak yapıp bazı günler günler unuttukları için kaybettiğini düşünen snapchatkullancıları var. Aslında kaybetmediler ve seriye geri dönebilirler peki bu nasıl olacak?

 • İlk olarak yapman gereken snapchat destek hattına başvurmalısın
 • Ardından My Snapstreaksdisappeared yazan yere tıklamalısın (streak kayboldu)
 • Son olarak sizden istedikleri bilgileri doldurmak olacak ve göreceksin ki kısa süre içerisinde sana dönecek ve snapchatstreaklerini geri verecekler.
 • Yazdığın bilgilerin ve tarihin net olması size daha çabuk dönmeleri için çok önemli yani streak’i hangi gün kaybettiğini net olarak biliyorsan işin çok kolay çözülecektir.

2011 yılında uygulamaya geçen snapchat yani hikaye fotoğrafı programı herkes tarafından o kadar çok sevildi ki aradan on yıl geçmesine rağmen halen sevilerek kullanılıyor. Bunun nedeni arada birkaç yenilik yapıp uygulamaya yenilik katmaları ve fotoğraf çekmeyi çok seviyor olmamız. Her gün farklı karakterler ve emojiler eklenmesi ve özel günler için uygulamaya eklenen yüz efektleri ilgimizi çekmeye yetiyor da artıyor diyebiliriz. Snapchat’in değer kaybettiğini söyleyenler olsa dahi çok fazla kişi tarafından seviliyor ve bırakacaklarını da sanmıyorum.

Snapchat sahip olduğu ve eklenen özellikleri ile birlikte özel hayatınızı da koruduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin; biri screenshot yapıp yani ekran kaydı ile fotoğrafınızı aldı diyelim bunu snapchat size bildiri olarak gönderdiği için o kişiye bunu neden yaptığını sorma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Geçici fotoğraf yüklemek ve gizlilik gibi kavramlar bizi etkilediği için her gün yeni bir efekt ile fotoğraf yükleyip snap olarak atmayı seviyoruz.

Bu yazıya da bakar mısınız ?  Unf ne demek ?

Snapchat’e reklam ve etiketleme yapmak ne kadar zor olsa da markaların bu uygulama ile birçok kişiye ulaşabildiğini biliyor muydunuz? Sosyal medya uygulamaları ile birçok firma birden büyüyüp büyük bir sıçrama ile hedeflerinden bile daha uzağa yükselebiliyor. Bu uygulamalardan biri de snapchat ve bu yüzden her özelliği hakkında bilgi sahibi olup çok iyi bir şekilde kullanabiliyorlar.

 

Snap Streak Emoji’nin Anlamı Nedir?

snapchat emoji

snapchat emoji

 

Snapchatta yüzlerce emoji bulunmaktadır.Fakat bunlardan bazıları çok önemlidir.Bunları bilsek bize yeter.

 • 100: Bu emoji zor bir emojidir.100 gün boyunca ard arda snapstreak çizgisinde olduğunuzu belirtmektedir.
 • Dağ: Tek boynuzlu ata benzer bir sembol gördüklerini iddia etmektedir.
 • Kum saati:Çok az kalmış streak durumunu belirtmektedir.
 • Alev : Arkadaşınızla sizin 3 gün ard arda streak yaptığınızı belirtmektedir.