Klavyede Tik İşareti (✓) Nasıl Yapılır?

Klavyede Tik İşareti (✓) Nasıl Yapılır?

3 Kasım 2020 2 Yazar: hemenbilgi

Klavyemizde olmayan bazı işaretler nasıl yapılır ? Klavyede Tik İşareti (✓) Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Bu işaretleri genelde word , Facebook , instagram gibi mecralarda kullanırız. Bazen bu işaretleri bulamayız internetten buluruz.Klavyede tik işareti yapmanın kısayolu yoktur.Klavyede tik işareti yapmanın yolu karakter eşlem tablosudur. Ya da tik işaretini bulup kopyalayarak da işinizi görebilirsiniz.Karakter eşlem tablosuna ulaşabilmenin yolunu anlatıyoruz.Ardından tik işaretini zaten kolaylıkla yapabileceksiniz.

 

Klavyede Tik İşareti (✓) Nasıl Yapılır?

 

1.aşama : Başlat-Çalıştır bölümüne (arama bölümü ) gelip “charmap” yazıyoruz. Ya da arama kutusuna karakter eşlem yazarak da girebilirsiniz.

karakter eşlem

karakter eşlem

2.aşama

Karakter eşlem tablosuna tıklayıp açıyoruz.Yazı tipi bölümünden S tuşuna sürekli basarak  “Segoe UI Symbol” ‘ü seçiyoruz.

klavyede tik işareti nasıl yapılır

klavyede tik işareti nasıl yapılır

3. aşama

  • Gelişmiş görünümü seçin (işaretleyin)
  • Unicode’a git ‘ e tıklayın
  • Normal tik sembolü için “2713” yazın aşağıdaki resimdeki gibi. (Kalın tik işareti için 2714 yazın)

 

4.aşama

tik işareti

tik işareti yapma

İlk hücrede gördüğünüz gibi tik işaretini göreceksiniz.Üstüne gelip 2 kere tıklarsanız tik işaretini kopyalamış olursunuz.Ya da işaretlediğimiz gibi kopyala tuşuna basarsanız tik işareti kopyalanmış olur.Sonrasında istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. En kısa yoldan ise (✓) burayı seçerek kopyala diyerek de (✓) tik işaretini kopyalamış olursunuz . Konumuzun sonuna geldik.Anlamadığınız yerleri konu altından sorabilirsiniz.

Bu yazıya da bakar mısınız ?  San Sebastian Cheesecake Tarifi

Önerilen başlık : 

Kuzen sözleri