Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ?

Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ?

8 Şubat 2021 0 Yazar: hemenbilgi

Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ?

Son zamanlarda dünya üzerinde, internet üzerinden canlı yayın yapmak oldukça popüler bir hale geldi. Ülkemizde de internet kullanımın artması ve pandemi sürecinde gelen yasaklar ile birlikte canlı yayın olayının gittikçe popüler hale geldiğini görebiliriz. Özellikle pandemi döneminde, insanlar evlerinden pek çıkamaz hale geldiler ve durumda sosyalleşmek için farklı alternatifler düşünmeye başladılar. Peki, yazımızın konusu olan Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ? 

Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ?

Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ?

Bigo Live, kısaca anlatmak gerekirse bir canlı yayın platformudur. Tıpkı YouTube ve Twitch gibi popüler canlı yayın platformları gibi düşünebilirsiniz. Yapılan istatistiklere göre daha çok mobil ortamda kullanımı fazladır. Ancak PC ortamından da kullanımı mümkündür. Yine Bigo Live üzerinden yapılan istatistiklere göre kadın yayıncıların oldukça fazla olduğu gözlemlenmiştir.

Bigo Live ile Neler Yapılabilir?

BigoLive’ın canlı yayın platformu olduğunu daha önce söylemiştik. Bu uygulama üzerinden kendi arkadaşlarınıza ve oluşturduğunuz takipçi topluluğuna canlı yayın yapabilirsiniz. Aynı zamanda farklı kişilerin yaptıkları yayınlara katılabilirsiniz. Katıldığınız yayınlarda sohbet ve hediye gönderme özelliği ile etkileşime geçebilirsiniz.

Bu yazıya da bakar mısınız ?  Replika saat nasıl bulunur ?

Bigo Live üzerinden kendiniz de canlı yayın başlatabilir ve takipçileriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Açmış olduğunuz bu canlı yayınlarda, takipçilerinizin size gönderdiği hediyeleri, uygulama üzerinde bozdurarak para kazanabilirsiniz.

Bigo Live ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Bigo Live uygulaması üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar, ekranın alt kısmında bulunan “Kamera” ikonuna tıklayarak canlı yayın başlatabilirler. Bu ikona tıklandığı zaman karşınıza gelen ekranda, yayının gizli, açık, sosyal platformlarda paylaşılabilir veya paylaşılamaz seçenekleri yer alır. Aynı zamanda canlı yayınınızın konum bilgilerinin paylaşılmasını isteyip istemediğinizi de ayarlayabilirsiniz. Yayın ile ilgili tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra, kolay bir şekilde yayına geçebilirsiniz.

Bigo Live ile Takipçilerinizi Yönetin

Bigo Live üzerinden canlı yayın başlattığınız zaman, yayının kalitesine göre tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla bir etkileşim ile karşılaşabilirsiniz. Bu anlamda platform üzerinde zaman geçtikçe büyüyebilir ve takipçilerinizin sayısının gün geçtikçe artmasını sağlayabilirsiniz.

Bigo Live uygulaması yayıncılara, takipçilerini yönetme hakkı tanımıştır. Uygulama üzerinde isterseniz istemediğiniz takipçileri engelleyebiliyorsunuz. Yayına başladığınızda takipçilerinizin gönderdiği hediyeler ile ilgili bildirimler alabilirsiniz. Takipçilerinizin göndereceği anlık mesajlar ile etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Bigo Live ile Para Kazanma

Bigo Live üzerinde takipçilerinizin sizinle daha iyi etkileşim kurabilmesi için bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde takipçileriniz eğer sizinle çok daha yakından etkileşime geçmek istiyorsa, belirli bir ücret karşılığında bazı özelliklerden faydalanmak zorundadır. Tabi bu durumda yayın yapan kişiye de fasulye ve elmas olarak bu etkileşim karşılığında ödül verilir.

Bu yazıya da bakar mısınız ?  Mavi kalp anlamı ne demektir ?

Bigo Live üzerinde kazandığınız elmas ve fasulye gibi ödülleri, belirli kurallar ve aralıklar dâhilinde paraya dönüştürerek kendi banka hesabınıza çekebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda ödeme seçeneği olarak Payoneer’da kullanılabilir. Uygulama üzerinde bu ödüllerin nasıl bozdurulabileceği ve ödülünüzün gerçek parasal değeri ile ilgili detaylı bilgiler alabilmeniz mümkündür.Bigo Live nedir ? Ne işe yarar ? konumuzun sonuna geldik.Sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz.