Beyni geliştiren egzersizler

Beynimiz mükemmel çalışan bir makinedir. Fakat, mekanik makinelerden farklı olarak beynin kapasitesini kendinin arttırması ve beyin hücreleri arasında yeni bağlar kurabilme yeteneği vardır. Özetle, beyin gelişebilir ve kapasitesinin çok üstünde çalışabilir. Bazı egzersizler bu konuda bize yardımcı olmaktadır. İşte, beyni geliştiren egzersizler ;

Beyni geliştiren egzersizler nelerdir?

Resim yapan kişilerin gözlem gücü daha yüksektir. Bu insanlar çevrelerini ve insanları çok daha iyi gözlemler ve bakmayı öğrenirler. Bu nedenle uzmanlar, resim yapma yeteneği olmayanlara bile resim yapmayı öneriyorlar. Karakalem ile önünüze koyulan her şeyi çizmeye çalışın, hatta renkli boyalar ile renklerin karışacağı desenler yapın.

Yapılan araştırmalarda müzik dinleyen insanların anksiyete ve depresyona daha az girdiğini söylüyorlar. Bir müzik aleti çalmayı öğrenmek ise, iç ritim, kas hareketlerini yönlendiren beyni daha fazla öğrenmeye ve gelişmeye zorladığını ortaya çıkarmıştır. Beynin bu durumda yeni yollar ile yeni sinir hücreleri yarattığı bilinmektedir. Topluluk ile birlikte şarkı söylemek, müzik dinlemek ve müzik aleti çalmayı öğrenmek beynimiz için mükemmeldir.

Yeni bir lisan öğrenmek beyninizin gelişimini desteklemektedir. Bu nedenle, yeni bir lisanı öğrenmeye çalışın. Böylece beyin kapasiteniz aratacaktır.

Küçük hikayeler yazmak, beynin hayal dünyasını geliştirmek için önemlidir. Ayrıca kurgulama yeteneğiniz gelişecektir.

Tavsiye  Kediler Mart ayın’da neden bağırarak miyavlar?

Açık havada kamp kurmak ve yürüyüş yapmak beynin duyusal, işitsel ve görsel kısmını geliştirir.

Tiyatro seyretmek, ciddi beyin gelişimi sağlamaktadır.

Beyzbol, basketbol, masa tenisi, badminton gibi spor aktiviteleri, sağ ve sol beyni uyaran, görsel yetenekleri geliştiren önemli sporlardır. Spor aktiviteleri, beynin ve kasların gelişimi için en önemli aktivitelerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir