Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

Teknoloji hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiş bulunmakta. hemenbilgi.com ekibi olarak sizlere bu amaçla akıllı telefon alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları açıklama ihtiyacı hissettik. Akıllı telefon alırken bu özellikleri aklınızın bir köşesinde bulundurmanız sizleri acemi bir akıllı telefon alıcısı konumundan çıkaracaktır. Uzatmadan püf noktalara geçelim.

İŞTE AKILLI TELEFON ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR..!

1-Öncelikle telefonu hangi amaçla alıyorsunuz onu kafanızda netleştirin.

 

Oyun oynamak için mi akıllı telefon almak istiyorsunuz ? , Yüksek çözünürlükle fotoğraf çekmek için mi Akıllı telefon istiyorsunuz ? Yada Gündemi , haberleri takip edeyim azıcıkta sosyal medyaya girsin bu yüzden akıllı telefona ihtiyacım var mı diyorsunuz ?  İşte kafanızda bu ve bunun gibi sorulara net cevaplar verebiliyorsanız telefon alma amacınızı biliyorsunuz demektir. Tavsiyemiz fotoğraf ve oyun oynamak için telefon almak istiyorsanız yüksek özellikli ürünler almanız.

2-Kafanızdaki fiyat aralığını , bütçenizi belirlediniz mi ?

 

Yukarıda gördüğünüz gibi bir duruma sahipseniz telefon almaktan vazgeçin ve sakın kredi kartı veya diğer borçlanma araçlarına bulaşmayın unutmayın telefonsuz yapabilirsiniz ama diğer zorunlu ihtiyaçlarınız olmadan yapamazsınız. Neyse paranız var hesabından yola çıkarak  ne kadarlık bir telefona ihtiyaç duyuyorum param hangi marka telefona yeter bunu belirliyorsunuz. Bu soruya da cevap verebiliyorsanız bu adımı da başarı ile geçiyoruz.

Tavsiye  Motor Rektefiye Fiyatları 2020 - Benzinli ve Dizel

3-Gelelim artık uygun bir telefon bulma aşamasına..

 

Bu adım çok önemli bir adım . Acemi alıcılar telefonun sadece dış görünüşüne bakarlar ve tasarımı hoş ise hemen alma yoluna giderler hiç bir özelliğine bakmadan.. Siz sakın bu yanılgıya düşmeyin.İşte sonraki adımlarda dikkat etmeniz gereken püf noktaları açıklıyoruz.

4-Telefonun ekran boyutu size uygun mu ?

Eğer ki bir erkek iseniz orta boy bir telefon almanızı tavsiye ediyoruz sonuçta bayanlar gibi yanımız da çanta taşıyacak değiliz. Bayan iseniz taşıma sıkıntınız olmadığından dolayı ekran boyutu sizlere fazla sorun olmayacaktır. Oyun oynamak amacıyla  telefonu alıyorsanız tabi ki ekran boyutu büyük bir telefon almanızı tavsiye ediyoruz.

5-Telefonun kamera çözünürlüğü ihtiyaçlarınıza uygun mu ?

 

Sık sık fotoğraf çeken biri misiniz ? ve sosyal medyada fotoğraf paylaşmayı seven bir yapıya mı sahipsiniz ? bu sorulara  cevabınız evet ise alacağınız telefonun kamera özelliklerine çok dikkat etmelisiniz. Alacağınız telefonun kamera çözünürlüğüne , düşük ışıklı ortamlardaki fotoğraf çekme kalitesine , flash destekli olup olmadığına , ön kamera özelliklerine  bunların hepsine çok iyi bakmanızı öneriyoruz.

6-Telefonun batarya ömrü nasıl  ?

 

En can alıcı özelliklerden bir tanesi de telefonun batarya ömrü eğer telefonunuzun batarya ömrü kısa ise telefonunuz prize bağlı kalmaktan başka hiç bir işinize yaramayacaktır.Tavsiyemiz 2800 mAH batarya  ve üzeri pillere sahip akıllı telefonlar almanız.

Tavsiye  Hz Muhammedin Katıldığı Savaşlar Kısaca Özeti

7-Bir diğer önemli özellik RAM..

 

Size kısa tavsiyemiz 1 gb dan düşük modelleri almayın.

8-Alacağınız telefon hangi işletim sistemine sahip ?

En etkili satış yapan işletim sistemleri android , ios ve  microsoft  windows phone  bu 3 işletim sistemine sahip telefonlardan almanızı tavsiye ediyoruz. 3 işletim sisteminin farklı farklı avantajları  ve dezavantajları mevcut hangisi size uygun ise  o telefonu almanız. Bizim size tavsiyemiz android işletim sistemine sahip bir telefon edinmeniz.

9-Depolama alanı ve hafıza kartı desteği var mı ?

Yüksek kamera çözünürlüğüne sahip bir telefon almak istiyorsanız ve yüksek grafik kalitesine sahip oyunlar oynuyorsanız geniş depolama kapasitesine sahip bir telefon almalısınız ve alacağınız telefonun micro sd  destekleme özelliği var  mı ona dikkat etmelisiniz.Bu özelliklere sahip değil ise alacağınız telefon muhtemelen ilerde kasma sorunları ile karşı karşıya kalırsınız.

10-Telefonun malzeme kalitesi

Telefonun şıklığının yanında sağlamlığı da çok önemli bir kriterdir. Telefonun şıklığına kapılıp bu özelliği sakın es geçmeyin. Telefonun ömrü uzun olsun istiyorsanız ya telefon kılıfı kullanacaksınız yada kırılmaz cam takıp telefonunuzun hasar görmesini önleyeceksiniz.

Özetlemek gerekirse ihtiyacınıza en uygun telefonu siz belirleyeceksiniz umarız yazımız sizlere  satın alma aşamasında yardımcı olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir