Ahmet Maranki Sedef Hastalığı Tedavisi

Ahmet Maranki adını bitkisel tedavi yöntemleri arasında neredeyse duymayanımız kalmamıştır. Bu yazımızda Ahmet Maranki’nin sedef tedavisinde son gelişmeler olarak adlandıracağımız yöntemlerinden bahsedeceğiz. Sedef hastalığının vücütta yarattığı kötü deri oluşumunun hastalar üzerinde nasıl olumsuz etkiler bıraktığı herkes tarafından bilinir. Sedef hastaları maalesef ki, tıbbi yöntemlerle bu hastalığın tedavisini tam olarak bulamamışlardır.

Sedef hastalığı tedavisinde son sistem yöntemler kullanılsada sonuç bir süre sonra tekrarlayan bir hastalık periyodundan ileriye gidememiştir. Sedef hastalığının ana sebebinin bilinememesi tıbbi açıdan büyük bir eksiklik olup sedef hastalığının tedavisinin önündeki en büyük sorun olarak kalmıştır. Sedef hastalığı tedavi yöntemleri bu sorun yüzünden hastalık üzerinde tam bir etki yaratamamaktadırlar. Sedef hastaları tıptan bulamadıkları çareyi şifali bitkilerden aramaya başlamışlardır. Bu şifali bitkilerden oluşturduğu birbirinden etkili bitkisel ilaçlarla Ahmet Maranki yoğun ilgi görmektedir.

Sedef Hastalığı Tedavisi

Sedef hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri mucizevi bitkilerden oluşan kürler, hastalıklı deri üzeride kullanılan merhem etkisi gösteren bitkisel kremler ve içilmesi gereken bazı bitkisel içeceklerden oluşmaktadır. Ahmet Maranki sedef hastalığı kürü ise kırmızı pancar kullanılarak yapılan bir kürdür. Ahmet Maranki bu kürü hastaların şu şekilde kullanması gerektiğini söylüyor, kırmızı pancarı alın ve kürü yapmadan bir gece öncesinden mutlaka sirkeli suda bekleterek pancarın üzerindeki kir ve mikroplardan arınmasını sağlayın diyor.

Tavsiye  Online Haritalar ile Kıble Yönü Bulma

Daha sonra pancarı bir litre kaynar su ile üç dakika kadar kaynatın, demlenmesine müsaade ederek biraz bekleyin, sonrasında da süzerek cam bir kaba alın diyede ekliyor. Ahmet Maranki hastanın bu kürü her gün sabahları aç karnına olmak üzere günde üç defa uygulaması gerektiğini söylüyor. Üç hafta süreklilik sağlanarak uygulanacak bu tedavi yöntemi ile hastalarda sedeflerin azalmaya, hatta şaşılacak derecede iyileşmeye başladıklarının görüleceğini de ayrıca belirtiyor.

Nedeni bilinemeyen ve kalıtımsal nedenlerle geçtiği düşünülen sedef hastalığının tıptan bulamadığı çarelere alternatif olarak seçtiği bitkisel tedavi yöntemlerinin bir başka tercih edilme nedeni ise, tıbbi ilaçlarda bulunan yan etkilerin bitkisel ilaçlarda yer almamasıdır. Nitekim bazen ömür boyu sürmesi gereken bir tedavisi olan sedef hastalığı için bu yan etkiler oldukça fazla olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir