Acısız Lazer Epilasyonun Adresi Bakırköy Beautyderm ’de!

İstenmeyen tüyler, boyut olarak küçük, etki olarak büyük olan unsurlardır. Yani boyut olarak oldukça küçük görünen istenmeyen tüylerin yarattığı rahatsızlık, boyutlarının aksine oldukça fazladır. Bu sebeple insanların büyük bir kısmı söz konusu istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolunu aramaktadır. Burada çözüm ise lazer epilasyondur. Lazer epilasyon Bakırköy ve acısız lazer epilasyon hakkında bilgi almak isteyen kişiler için Beautyderm tarafından sunulmuş olunan bilgilere ise aşağıda yer verilmiştir. İşte haberin devamına dair detaylar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, çeşitli yöntemleri bulunan ve tüylerden kalıcı olarak kurtulma imkânını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem, ışık enerjisi temeli ile çalışmaktadır. Yani kıl köklerine ışık enerjisi verilerek “melanin” adı verilen pigmentin hasar görmesin ve bu sayede kıl köklerinin de hasar görerek yakılmasını temel alan bu yöntem, ışık enerjisini ısı enerjisine dönüştürmektedir. Ancak söz konusu işlemin tek seferlik olmadığı da bilinmelidir. Yani lazer epilasyon Bakırköy üzerine araştırma yapan kişilerin söz konusu işlemin bir süreç gerektirdiğini ve kıl köklerinin zayıflatılarak yavaş yavaş yok edildiğini bilmeleri gereklidir. Bu bağlamda acısız lazer epilasyon isteyen kişilerin işlem öncesi dikkat etmeleri gereken unsurlar ise aşağıda verildiği gibidir.

          Lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişilerin, mevcut işlemden en az 6 hafta önce ağda, cımbız, ip gibi yöntemleri kullanarak kılları kökten almayı bırakmaları gereklidir. Bu altı haftalık süreçte ihtiyaç durumuna bağlı olarak kılların yalnızca kısaltılmaları önerilmektedir.

Tavsiye  Karışık Bitki Çayı Nasıl Yapılır Hazırlanır

          Bilindiği üzere lazer epilasyon, açık tenlerde daha fazla etki gösteren ve bu bağlamda daha çabuk bitilmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar veren ancak bronz ten tutkusu bulunan kişilerin mevcut işlemden en az bir ay önce güneş banyosu yapmayı bırakmaları ve solaryuma girmemeleri önerilmektedir. Bu, işlemin daha az acılı geçmesi için de gereklidir.

          İşlem yapılacak tarihten 3 gün önce, işlem görecek bölgenin tıraş edilmesi gereklidir. Ancak bu hususta da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Bazı cihazlar için tıraşın direkt jilet ile yapılması avantajlıdır. Bazı cihazlar için ise mevcut kısaltma tıraş makinesi ile üstten yapılmaktadır. Bu konu ile ilgili en doğru bilgi, işlemi uygulayacak olan firma tarafından sunulacaktır.

          Lazer epilasyon Bakırköy işlemi, genel olarak ağrısız bir işlemdir. Bu işlemin uygulanması için öncesinden anestezi yapılmasına gerek yoktur. Ancak acı eşiği düşük olan kişilerde bazı hafif acıların görünmesi mümkündür. Bu acıların minimize edilmesi için krem kullanılmasında ise herhangi bir sakınca yoktur. Ancak, kullanılacak anestezi kreminin işlemden 15 ila 30 dakika öncesinde sürülmüş olması gereklidir. Çünkü ancak bu süre içerisinde kremin etkisi ortaya çıkacaktır. Bu sebeple işlem öncesi sürenin ayarlanması önemlidir.

Tavsiye  Beyni geliştiren egzersizler

          İşlem uygulanan kişilerin genel olarak güneşten korunmaları gereklidir. Özellikle yaz aylarında işlem yaptıran kişilerin güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmaları ciddi risktir. Ciltte yanıkların oluşmaması, lekelerin meydana gelmemesi için güneş kremi gereklidir.

          Lazer epilasyon uygulandıktan sonra kullanılması gereken bazı kremler vardır. Bu kremlerin yine işlemi uygulayacak doktor veya klinik tarafından kişiye önerilmesi gereklidir. Söz konusu kremler, işlem sonrası kabuklanmaların önlenmesini amaçlamaktadır. Bu bağlamda kabuklanma sorunu ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin gerekli bilgileri talep etmesi gereklidir.

Lazer Epilasyon Bakırköy Fiyatları

Lazer epilasyon ile ilgili fiyat bilgisi vermek için öncelikle kişinin kıl yapısının, yoğunluğunun ve işlem görecek bölgelerin tespit edilmesi gereklidir. bu bağlamda en doğru tespit ile en sağlıklı işlemi görmek isteyen kişilerin Beautyderm ile iletişime geçerek masaj konforunda lazer yaptırması mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir